Zabiegi

 • Badanie stomatologiczne

  • Warunkiem skutecznego leczenia stomatologicznego jest postawienie prawidłowej diagnozy. sumiennie przeprowadzony wywiad lekarski, pozwala uzyskać dokładne informacje o stanie zdrowia pacjenta. Badanie przedmiotowe posiada szczególne znaczenie, ponieważ w wielu przypadkach, to właśnie lekarz dentysta dostrzega niepokojące objawy, których sami często nie dostrzegamy. W wielu przypadkach postawienie prawidłowej diagnozy, jest możliwe dopiero po wykonaniu dodatkowych badań, takich jak zdjęcie pantomograficzne zębów lub badanie tomograficzne CTBC twarzoczaszki.

 • Leczenie zachowawcze

  • Za rozwój próchnicy odpowiadają bakterie, których istnienie sprzyja demineralizacji szkliwa i w konsekwencji do powstania próchnicy. Z doświadczenia wiemy, że próchnica jest to najczęstszy problem z jakim zgłaszają się pacjenci. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów i technik, leczenie ubytków próchnicowych stało się całkowicie bezbolesne. W naszym gabinecie używamy wysoce estetycznych wypełnień. Są zbliżone barwą do naturalnego koloru zębów, tak aby były jak najmniej widoczne. Dbając o komfort naszych Pacjentów, wyposażyliśmy gabinety w sprzęt do znieczuleń, który niweluje ból oraz w dalszej perspektywie strach przed kolejnymi wizytami.
 • Endodoncja

  • Zdarza się niestety, że leczenie zachowawcze nie jest możliwe. Kiedy długotrwale lekceważymy ból zęba, dochodzi do głębokiego ubytku próchnicowego oraz martwicy miazgi. Jedynym wówczas ratunkiem, aby zachować zęba jest leczenie endodontyczne, popularnie nazywane kanałowym. Przeprowadza się je za pomocą bardzo cienkich narzędzi piłujących oraz penetrujących, a także mikroskopów oraz endometrów. Ważnym elementem endodoncji jest również diagnostyka rentgenowska. Centrum Stomatologii jest wyposażone we wszystkie narzędzia oraz specjalistyczne sprzęty potrzebne przy leczeniu skomplikowanych przypadków. Efektem są zadowoleni Pacjenci, którym udało się uratować chore zęby.
 • Chirurgia Stomatologiczna

  • Większość Pacjentów kojarzy chirurgię stomatologiczną, przede wszystkim ze skomplikowanymi ekstrakcjami. Po części jest to prawda. Usuwanie nieprawidłowo położonych ósemek lub dłutowanie zębów zatrzymanych to najczęściej wykonywane przez specjalistów zabiegi. Oprócz tego może to być również nacięcie ropnia, wycięcie kaptura dziąsłowego, wycięcie małej zmiany błony śluzowej jamy ustnej, usunięci torbieli zastoinowej, podcięcie wędzidełka u dzieci, a także wszczepienie implantów. Zabiegi te są wykonywane w znieczuleniu miejscowym w gabinecie dentystycznym bez skierowania. Wystarczy zadzwonić i umówić się na wizytę.

 • Radiologia

  • W naszej przychodni wyznajemy zasadę, że sukces w leczeniu stomatologicznym zależy od wiedzy i doświadczenia lekarza popartej nowoczesną diagnostyką. Z tego powodu zbudowaliśmy pracownię rentgenowską i wyposażyliśmy ją w najnowocześniejszy aparat do wykonywania zdjęć zębów techniką radiografii cyfrowej. Dawka promieniowania jest znacznie mniejsza niż w tradycyjnych aparatach starszego typu, co sprawia, że jest znacznie bezpieczniejszy. Tego typu urządzenie daje obraz już w kilka sekund na ekranie monitora. Co więcej, na potrzeby Pacjenta, istnieje możliwość nagrania takiego zdjęcia na płytę oraz użycia go np. u ortodonty.
 • Protetyka

  • Przez wielu lekarzy protetyka jest uważana za królową stomatologii . Jest to dziedzina najdynamiczniej rozwijająca się ze wszystkich dyscyplin dentystycznych. Braki zębowe to często powód do skrępowania oraz braku pewności siebie. Na szczęście w dzisiejszych czasach, to nie jest już problem. Istnieje kilka sposobów, aby cieszyć się pięknym, pełnym uśmiechem. Protezy, mosty, korony, licówki, wkłady koronowo-korzeniowe oraz kilka innych to temat do omówienia z lekarzem na wizycie konsultacyjnej. Każdy uśmiechnięty Pacjent, który wychodzi od nas po leczeniu protetycznym, to wynik współpracy stomatologa ze świetnymi pracowniami protetycznymi, do których mamy zaufanie.
 • Implantologia

  • Utrata naturalnego zęba, szczególnie tych z przodu to często trauma dla Pacjenta. Powrót do normalnego funkcjonowania w tym przypadku zapewniają implanty. Implant dentystyczny jako jedyny odtwarza prawidłowo funkcjonujący oraz wyglądający naturalnie ząb. Każdy, kto myśli o implancie, powinien umówić się na konsultację. W Centrum Stomatologii tą dziedziną zajmuje się lek. dent. Bartosz Pankiewicz. Uznany Stomatolog, który dzięki wielkiej pasji, zaangażowaniu, zamiłowaniu do nowoczesnej techniki przeprowadza z powodzeniem wiele zabiegów implantacji w naszej klinice. Z biegiem czasu da się zauważyć rosnącą popularność implantów, która jest wynikiem chęci posiadania pięknego uśmiechu. Cena implantu jest wysoka i jednocześnie adekwatna do stopnia trudności całego zabiegu. Każdy Pacjent, który się na niego zdecydował, może potwierdzić, że było warto.
 • Skaling i piaskowanie

  • Płytka nazębna to nic innego jak osad zalegający na powierzchni zęba, który tworzy się z resztek pokarmu, drobnoustrojów oraz martwych komórek błony śluzowej. Niestety samo mycie zębów, które oczywiście jest bardzo ważne, nie zapobiegnie do końca tworzeniu się tych złogów. Skutkiem zalegania i powiększania się kamienia nazębnego są nieprzyjemne i bolesne choroby dziąseł, paradontoza a także pojawienie się ubytków zębowych. Aby temu zapobiec, należy raz na pół roku poddać się zabiegowi skalingu i piaskowania uzupełnionego fluoryzacją.